Devin Townsend tíz év alatt készítette el az ’Empath’ vonalára visszatérő új lemezét, amelyen Steve Vai és Anneke van Giersbergen is szerepet vállalt, az album első előzetese ma jelent meg.

Devin Townsend karrierjét jól elkülönülő kreatív világok jellemzik, volt már heavy albuma, atmoszférikus kitérője és karakterközpontú anyaga egyaránt. Mindegyiknek megvan a maga logikája és hangulata, de a legújabb albuma, a ’The Moth’ más. Nem egy meglévő sablon alapján született meg, és nem is az újdonság kedvéért készült, hanem egyfajta betetőzés. Egy projekt, amely már a kezdetektől teátrális keretek közé lett megálmodva nagyzenekarral, kórussal, olyan dimenzióban, amely képes hangsúlyozni a koncepció középpontjában álló érzelmi átalakulást.
A 24 dalból álló anyag ötlete ködös elképzelésként született meg jó tíz évvel ezelőtt, de Devin tudat alatt mindig is élete főműveként tekintett rá. Aztán úgy hat éve, egy amszterdami akusztikus koncert után a Noord Nederlands Orkest szimfonikus zenekar vezetője megkereste egy ajánlattal: koronázza meg a terjedelmes diszkográfiáját egy nagyzenekar monumentalitásával. Ez volt az a pillanat, amikor a ‘The Moth’ ötletből elkezdett valósággá válni, és május 29-én, több mint egy évtizednyi munkát követően végre megjelenik az album az Inside Out Music gondozásában.

A mai bejelentéssel egy időben, hivatalos videóval debütált az Enter The City című előzetes, amelyről Devin így mesélt: „Egy lazán szőtt történet valakiről, aki ráébred, hogy a régi viselkedésmintái már nem szolgálják az érdekeit. Ahogy elmélyed önmagában és szembenéz a saját belső világával, felszínre kerül egy olyan belső konfliktus, amelynek évek óta ellenállt vagy amelyet tudat alatt indokoltnak gondolt. Az Enter The City ennek a történetívnek az elején helyezkedik el.”
A lemezen közreműködik Darby Todd, Mike Keneally, James Leach, Steve Vai, Anneke van Giersbergen és Lynn Wu (Ou), a nagyzenekari hangszerelés Joseph Stevenson és Niels Bye Nielsen nevéhez fűződik, a grafikai tervezés Travis Smith és Eliran Kantor műve.

Az anyag három részből áll. Az album mellett kijön a szimfonikus zenekarral és kórussal készült változat ’The Moth – The Afterlife’ címmel és a tavaly márciusban, Hollandiában rögzített első élő előadás ’The Moth – The War’ címmel. Ennek tükrében nem meglepő, hogy több formátum kerül kiadásra (ezek hazai forgalmazása még nem indult el). Lesz jewel case CD – amin maga a ’The Moth’ hallható –, limitált dupla digipak CD – a bónuszlemezen a ’The Moth – The Afterlife’-fal –, artbook – amely 3 CD-n tartalmazza mindhárom részt és Blu-rayen az élő előadás koncertfilmjét, valamint a stúdiófelvételek Dolby Atmos és HiRes változatait. Lesz természetesen vinylverzió is – LP méretű booklettel – fekete és áttetsző-fekete márványos színben.

’The Moth’ dallista:

01. Semi-prologue
02. War Beyond Words
03. The Moth
04. Ode To My Eye
05. Enter The City
06. Covered By Causes
07. Lexin
08. Runaways
09. A Proxy For God
10. The Mothers
11. Orion
12. Stay There
13. Home At Night
14. Intermission
15. Lexin Returns
16. The Clergy
17. Prepare For War
18. The Big Snit
19. Silver Princess
20. A Life in Review
21. Metamorphosis
22. Stained Hearts
23. Let Go
24. We Don’t Deserve Dogs

Devin Townsend

Megosztás