Szeptember 17-én jelenik meg a Rage huszonötödik nagylemeze, a ‘Resurrection Day’ az SPV/Steamhammer kiadónál. Erről elsőként a Virginity című dalt mutatták be, miközben Stan Decker is nyilatkozott a képi koncepcióról.
Marcos Rodriguez távozása után Peavy Wagner a ’90-es évek Rage-hangzása felé szerette volna a csapat hajóját terelni, így leigazolt két gitárost Stefan Weber (ex-Axxis) és Jean Bormann (ex-Angelic, Rage & Ruins) személyében. Ez az új felállás tavaly júniusban mutatkozott be a The Price Of War új változatával, majd felléptek a 2020-as speciális, streaming Wackenen is.
A Rage idén májusban tizenkét új dalt vett fel, amelyek olyan stílustartományt fednek le, amelynél aligha találnánk jellemzőbbet a zenekarra, a nyers thrash metal számoktól, mint a Virginity (mely egyben az első videó is), a The Age Of Reason és az Extinction Overkill, az olyan középtempós darabokon keresztül, mint az Arrogance And Ignorance és a Monetary Gods, egészen a Black Room egyszerű balladájáig. „A Rage-rajongók pontosan azt kapják a ‘Resurrection Day’-en, amire vágynak, plusz egy-két meglepetést” – ígéri Peavy Wagner, külön megemlítve a Travelling Through Time című nótát, amely a szélsőségeket feszegeti a (Peavy szavaival élve) „akciódús groove-ok” és az epikus pillanatok között.
„A dalt Giorgio Mainerio reneszánsz zeneszerző ihlette – magyarázta a zenekarvezető. – Van egy Schiarazula Marazula című darabja, amelynek csodálatos témáját gyakran játszom otthon akusztikus gitáron. Jean és én a Rage stílusához igazítottuk és egy másik ritmikai szemszögből közelítettük meg a dalt, ami még intenzívebbé tette. Még soha nem csináltunk olyan számot, mint a Travelling Through Time.”
Ám elsőként nem ezt, hanem a Virginityt mutatta be a zenekar az új album dalai közül.
A borítót készítő grafikus, Stan Decker így nyilatkozott a képi koncepcióról: „A Rage tagjainak és a zenekar menedzsmentjének tetszett a ‘Wings Of Rage’ illusztrációja, amit 2 évvel ezelőtt készítettem, és felkértek, hogy rajzoljam meg az új album borítóját az előző folytatásaként. Ezúttal a Soundchaser egy vulkánkráterből jött elő, rengeteg tűzzel és füsttel – az összes nevenincs lélekkel együtt. Mindenki vörösben, komoran a sötétségben… A vulkán körül látod a pusztuló világot és az összedőlő városokat. A Soundchaser dizájnját továbbfejlesztettem a lovecrafti utalásokat a számítógépek modernségével vegyítve, úgy gondoltam, hogy a tűz tükröződése a fémen kellemes hangulatot adhat a jelenetnek.”
A ‘Resurrection Day’ dallistája:
01. Memento Vitae (Overture)
02. Resurrection Day
03. Virginity
04. A New Land
05. Arrogance And Ignorance
06. Man In Chains
07. The Age Of Reason
08. Monetary Gods
09. Mind Control
10. Traveling Through Time
11. Black Room
12. Extinction Overkill
Legutóbbi hozzászólások