A Heaven & Hell zenei öröksége március 27-én díszdobozos kiadványban manifesztálódik, az anyag előzeteseként már megtekinthető egy felújított koncertrészlet a legendás 2007-es Radio City Music Hall-fellépésből.

Ronnie James Dio gazdag művészi pályafutásában három olyan nagy szakasz van, amely kapcsolódik a Black Sabbathhoz. Az első a ’Heaven And Hell’ és ’Mob Rules’albumok időszaka 1979 és 1982 között, majd a 91-92-es ‘Dehumanizer’-etap. 2006-ban – elkerülendő a névhasználati problémákat az Ozzy Osbourne-nal közös összeborulásokkal összefüggésben – jobbnak látták Heaven & Hellre keresztelni azt a formációt, amelynek végleges felállása a következő volt: Tony Iommi (gitár), Geezer Butler (basszus), Ronnie James Dio (ének) és Vinny Appice (dob). Eredetileg a ’The Dio Years’ című Black Sabbath-válogatásalbum bónuszfelvételeiről szóltak az újbóli együttműködés tervei, de turné lett belőle, majd három lemez.
A történet Ronnie 2010-es halálával ért véget, de a zenei örökség gondozása folytatódik, március 27-én igényes box setek látnak napvilágot ’Breaking Out Of Heaven (2007 – 2009)’ címmel, amelyek már a hazai forgalmazóknál is előrendelhetők CD és vinyl formátumban.
A hanganyag azonos, tartalmazza a ’The Devil You Know’ albumot 3 bónusszal (ezek megegyeznek a ’The Dio Years’ extráival) és a ’Live From Radio City Music Hall’, valamint a ’Neon Knights: 30 Years Of Heaven (Live At Wacken)’ koncertlemezeket. Mindkét verzió része egy gazdagon illusztrált könyv a híres vizuális művész Hugh Gilmour jegyzeteivel, egy turnéfüzet-replika és egy poszter. A különbség a CD-verzióban értelmezhető Blu-ray lemez, amelyen ott van a két koncert felskálázott képanyaga, pluszban interjúkkal.
Beharangozásként a The Mob Rules nagyon meggyőző felvételét tették közzé, amely egyfajta tisztelgés Ronnie James Dio géniusza előtt.



Legutóbbi hozzászólások