Ha érdekel, hogyan ötvözi a grunge alapzenekarainak zenéjét modern és néhol progresszív elemekkel a New Snake Revival, akkor olvasd el Mi vagyunk a… rovatunk legújabb epizódját, ugyanis ezúttal ők a főszereplők.
A New Snake Revival 2017-ban alakult, miután Laci és Bazsa több évnyi közös zenélés után dobos után néztek. Laci az internetet böngészve találta meg Tibit, egy-két YouTube-videó megnézése után pedig már Újkígyós felé tartottak hozzá egy rögtönzött próbára. A próbák rendszeressé váltak, a három zenész jól megértette egymást, így hamarosan megszülettek az első közös dalok is. Bár a tagok zenei ízlése szerteágazó, mégis megtalálták a közös nevezőt, a ’90-es évek grunge zenéjéért ugyanis mind a hárman rajonganak. Ezen a ponton természetesen felmerült a név kérdése is, és miután több nagyszerű – és még több szörnyű név – közül nem tudtak választani, így a Band Name Generator segítségével született meg a New Snake Revival név. A banda zenéje megidézi a nagy elődöket (Soundgarden, Alice In Chains, Foo Fighters, Pearl Jam), ezt a zenei világot pedig izgalmas, néhol már-már progresszív elemekkel fűszerezik meg. A gárda saját zenéjét neo-grunge-ként aposztrofálja.
Első kiadványuk, a ’Vörös és fekete’ című EP 2019 február 10-én jelent meg, amelyet egy sokkal kiforrottabb anyag, az ’AbsinthE’ című stúdióalbum követett 2020. június 1-én. A tíz dal a világ nagy kérdéseit feszegeti válaszokat keresve, valamint utazásra hív a lélek bugyrain át az isteni magaslatokig. Az ’AbsinthE’ egyéves évfordulójára három dal (Félelem, Hourglass és Borderline) akusztikus átiratával jelentkezett a csapat, a YouTube-ra kikerült videóban pedig mesélnek a tagok a dalok keletkezéséről, a múltról, valamint a jövőről is, ami izgalmasnak ígérkezik, ugyanis a New Snake Revival jelenleg egy dupla lemezen dolgozik.
Ha bejön a New Snake Revival zenéje, akkor kövesd őket a közösségi médiában és a streaming szolgáltatóknál, ehhez adunk neked pár linket:
Legutóbbi hozzászólások