Új lemezzel jelentkezik a német Running Wild, az első kislemezdal apropójából megismerkedhetünk Rock N’ Rolf gondolataival is.
Most már biztos, amiről év elején írtunk, hogy a német Running Wild új stúdiólemezzel jelentkezik. A Steamhammer/SPV kiadónál október 29-én jelenik meg a ’Blood On Blood’, amelynek Diamonds & Pearls című első kislemezdala szöveges videó kíséretében már megtekinthető, és jó előre belengették, hogy szeptember 24-én követi ezt a második nóta, a The Shellback.
A Running Wild-vezér Rock N’ Rolf Kasparek így nyilatkozott a lemezről: „Mindannyian tudjuk, milyen nehézségekkel kellett szembenéznie a kulturális szektornak a lezárás ideje alatt, viszont nekem és sok más művésznek is adott ez egy kis plusz időt, mivel a legtöbb megjelenést el kellett halasztani. Ezt az időt arra használtam fel, hogy az új anyag minden részletét aprólékosan kidolgozzam, az eredmény egy olyan album lett, ami véleményem szerint a Running Wild eddigi legjobbja. A tíz dal mindegyike pontosan úgy szól, ahogyan azt a zene komponálásakor elképzeltem. Soha nem voltam még ennyire elégedett egy Running Wild-lemezzel sem.”
Rolf a ’Blood On Blood’ lemezt az eddigi legváltozatosabb anyagának nevezte: „Minden dalnak megvan a maga összetéveszthetetlen hangzása. Bár a ritmusgitárrészeket szokás szerint az 1976-os Gibson Explorerrel vettem fel, a többit egy Gibson Flying V-vel és egy Fender Stratocasterrel, a torzításmentes részeket pedig egy Fender American Standard Telecasterrel. Erre kiváló példa a One Night, One Day, amely himnikus irányával és szokatlan hangszerelésével nagy meglepetés lesz! Számomra ez a szám egy kísérlet volt, amit sosem mertem eddig kipróbálni. A dal nem a tipikus intro-verze-kórus szerkezetű, hanem fokozatosan épül fel.
A groove-os The Iron Times (1618-1648), amely méltó lezárása az albumnak, ugyancsak figyelemreméltó. Tizenegy perces játékidejével a lemez leghosszabb nótája és a harmincéves háborúról szóló szövegének köszönhetően az egyik legambiciózusabb nóta is egyben. Ha már a dalszövegeknél tartunk, a Wings Of Fire és a Say Your Prayers témájául a próféciákat választottam, de nem Nostradamus jóslatairól van szó, hanem többek között Jean de Vézelay [Jeruzsálemi János], a templomos lovagrend társalapítójának próféciáiról. A 2019-es ’Crossing The Blades’ lemezen három 17. századi muskétás történetét dolgoztuk fel, akiknek emblémája szerepelt akkor a borítón, a mostani borítón ezt dolgozta fel Jens Reinhold – aki többek között a Virgin Steel és a Freedom Call lemezeinek grafikusa – és így egyfajta hibrid jött létre a muskétások és a mi Adrianünk keresztje között.”
A lemez két „parti-rock” számot is tartalmaz, ahogy Rolf nevezi őket. „A Wild & Free és a Wild, Wild Nights nótákat színtiszta szórakozásnak szántuk és küldetésüket maradéktalanul teljesítik. Végül, de nem utolsósorban ott van a szeptember végén megjelenő The Shellback, ami egy tipikus Running Wild-stílusú dal, kelta ihletésű intrójával felidézi a klasszikus ’94-es ‘Black Hand Inn’ címadó dalának hangulatos tengerésztémáját.”
’Blood On Blood’ dallista:
01. Blood On Blood
02. Wings Of Fire
03. Say Your Prayers
04. Diamonds & Pearls
05. Wild & Free
06. Crossing The Blades
07. One Night, One Day
08. The Shellback
09. Wild, Wild Nights
10. The Iron Times (1618–1648)
Köszi Savafan!:-)
Na idén Helloween Running Wild Iron Maiden…még a Stratovarius kiadhatna valamit és meg is vagyok!
Nekem nagyon tetszik ez a szám!Rolf egy zseni a maga világában!Imádom ezt a zenét,sokan kiröhögik de nekem a legnagyobb.
Nekem a dallal nincs nagy bajom, a hangzással már inkább. Nincs benne dög, mintha a nyolcvanas években vették volna fel. De, ezt már megszoktam tőlük
Savafan,köszi az írást
Metalhead, ezzel én is így vagyok: tudom,hogy sokan röhögnek Rolfon,tudom hogy majd ez a lemez is a Hammerwolrld Hangpróbájának az utolsó helyein fog kullogni-igazából pont leszarom 🙂 én nagyon bíron ezt a zenét. Már vagy tízszer végighallgattam ezt a dalt is 🙂 Igen,a hangzás olyan amilyen,de ha Rolf azt mondta, ő ezt pont így képzelte el, akkor én ezt elfogadom.
Egy dolog van csak,amit nagyon bánok a Running Wild kapcsán,hogy annak idején nem maradt együtt a Kasparek-Hermann-Smuszynski-Michael felállás. Az tényleg qrva jó volt.
Az utóbbi lemezeiken is vannak olyan nóták, amik szerintem bivaly hangzással nagy durranás lett volna. Legalábbis számomra. Meghallgattam többször őket, de a megszólalás miatt hanyagoltam. Például a Dream Evil régi lemezei úgy szólnak, hogy a mai napig a kocsi lejátszóban vannak, mert a mai lemezekkel egy szinten szólnak.
Azt én is sajnálom, hogy ez a felállás kapott sok lehetőséget, nagy koncerteket és jelenleg olyan gázsit ami miatt csak nagy fesztiválokon headliner közeli státuszban lépnek fel. Ha már annyit fizetnek értük, nem játszatják a kora délutáni sávban
Firebreather,pontosan igy van ahogy mondod,talán csak meg azzal egészíteném ki,ami negatívum,hogy nem turnézik az öreg,bar mar 2 és fél éve megvan a jegyem Pilsenba a Metalfestre és bízom benne,hogy most már nem marad el.Ami a hangzást illeti biztos voltam benne,hogy a padlásszobából ez fog kijönni,de még mindig jobb mint az előző albumoknál és talán a dob is élő de ebben nem vagyok 100% biztos.Meg ahogy olvasom az összes gitárt ő nyomta fel..Na mindegy szerintem ez egy nagyon jó R.W album lesz és kicserélhetem a ronggyá hallgatott Helloweenre:) Az a felállás amit írtál bomba erős volt bomba albumokkal és ott a hangzás is gyilkos volt Masquarade Black h.inn,Rivalry.
En csak ezt az rogeszmes ragaszkodast nem ertem a dobgep hasznalatahoz. Annyi tehetseges fiatal nemet dobos van, akik szeritem akar ingyen is feldobolnak a mester temait. Nyilvan konnyebb, meg praktikusabb Angelo-t felberelni megint, de nagyon kilog a lolab. En nagyon szertem a Running Wildot, de sajnos az utolso albumai pont a hangzasuk es a dobgep miatt nagyon gyengek voltak.
Volt szerencsem latni oket eloben (bakancslistas pont volt amugy), es ott minden olyan volt, amilyennek kellett lennie. A Riding the Storm a RW Eagle Fly Free-je nalam. 🙂
Szentsegtores vagy sem, muszaj kimondanom, hogy a Blazon Stone nevu banda (es az agytorszt Cedrick) sokkal inkabb viszi tovabb a RW szellemisget/dallamvilagat, mint a Rolf mester sajat maga.
Az új számuk Running Wildabb a Running Wildnál
Mivel egyetel önálló dallamuk nincs,az mind Rolfé,ennek ellenére tenyleg jö a Blazon Stone
Ma mutatják be a 2.új szerzeményt a youtubeon 🙂
Tudjuk. Már be van időzítve a cikk 12:00-ra.
Extrák vagytok!:-)